"Nie rozumiem dlaczego badawcze podejście do kwiatu miałoby
odebrać mu jego piękno. Ono tego piękna mu raczej dodaje."
R. P. Feynman

Jesteś tutaj: www.fizyka.zsp2.edu.pl » strona główna .::. Konsultacje z fizyki i astronomii w II semestrze roku szk. 2014/2015 odbywają się co tydzień w poniedziałek od godz. 14:30 w sali numer: 4. .::. Zapraszam do udziału w konkursie Eksperyment Łańcuchowy 2015. Szczegóły poniżej. .::. Zapraszam do udziału w konkursie fizycznym Lwiątko 2015. Szczegóły poniżej. .::.

Aktualności

Relacja z konkursu Turniej Maszyn Wodnych 2016


Turniej Maszyn Wodnych 19 marca 2016

Pierwszy Ogólnopolski Turniej Maszyn Wodnych został zorganizowany 24 marca 2012 r., Turniej odbywa się cyklicznie co roku zawsze w marcu (okolice dnia wody). W Turnieju biorą udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Każda edycja Turnieju objęta jest patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, zaś nad stroną merytoryczną czuwa nasz partner strategiczny PGE Energia Odnawialna S.A. Wykonane przez uczestników turbiny testowane są na profesjonalnych stanowiskach pomiarowych wykonanych przez firmę Unilogo.

W Turnieju Maszyn Wodnych turbiny wykonane przez zawodników konkurują w dwóch niezależnych kategoriach „Moc” i „Wydajność”. Przy okazji każdego Turnieju Finałowego organizowane są zajęcia sportowe, ciekawe prelekcje w przerwach Turnieju, a na uczestników czeka poczęstunek oraz zimne i ciepłe napoje. Więcej na: www.turniejmaszyn.pl

  • Dwie konkurencje:
  • MOC - podniesienie masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów w jak najkrótszym czasie*
  • WYDAJNOŚĆ - wykonanie pracy podnoszenia masy 2,5 kg na wysokość 4 metrów, zużywając jak najmniej wody*
  • (* ze względu na zastosowanie w stanowisku pomiarowym układu bloczków ruchomych naciąg cięgna wynosi 25N)

Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

Poniżej fotorelacja:

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

Galeria w trakcie budowy...

:: 2-05-2016 :: MM

Copyright © 2010-2013 by Marcin Maćkowicz