"Nie rozumiem dlaczego badawcze podejście do kwiatu miałoby
odebrać mu jego piękno. Ono tego piękna mu raczej dodaje."
R. P. Feynman

Jesteś tutaj: www.fizyka.zsp2.edu.pl » strona główna .::. Konsultacje z fizyki i astronomii w II semestrze roku szk. 2014/2015 odbywają się co tydzień w poniedziałek od godz. 14:30 w sali numer: 4. .::. Zapraszam do udziału w konkursie Eksperyment Łańcuchowy 2015. Szczegóły poniżej. .::. Zapraszam do udziału w konkursie fizycznym Lwiątko 2015. Szczegóły poniżej. .::.

Aktualności

Relacja z konkursu Turniej Maszyn Wiartowych 2015


Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu-, trzyosobowych zespołach korzystając z wymiarów zamieszczonych na rysunku technicznym dostępnym na stronie internetowej turnieju: www.turniejmaszyn.pl oraz informacji zamieszczonych w broszurze. Głównym zadaniem jest zaprojektowanie i wykonanie łopatek wiatraka o średnicy do 500 mm. Zawodnik, możliwie starannie dobiera materiały konstrukcyjne, kształt i kąt nachylenia łopat oraz sposób zamocowania na wale turbiny. Podczas Turnieju startujące maszyny badane są na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach:

  • Największa moc
  • Obroty przy obciążonym wale maszyny
  • Moment obrotowy przy zatrzymanym wale

Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

Poniżej fotorelacja:

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

brak opisu brak opisu brak opisu brak opisu

Galeria w trakcie budowy...

:: 31-01-2016 :: MM

Copyright © 2010-2013 by Marcin Maćkowicz